Úsztam a vizen, mint egy medúza, és megint eszembe jutott, hogy mennyire meghatározó szerepe van a szülőknek.
Például mi azon nőttünk fel, hogy miattunk keletekezik a fekély, vagy a plakk az ereken. Egyfajta bűntudatban, érzelmi szorításban, hogy a viselkedésünkkel kárt okozunk a szülő testében, pusztán azzal, ha más volt a véleményünk, vagy emeltebb hangon beszéltünk. Eddig valahogy nem esett le ezen mondatok súlya, csak akkor amikor pár napja azt mondtam, hogy “Nem, ezt te csinálod magadnak”.
Furcsa volt kimondani; ellenkezni, megkérdőjelezni az addigi alapokat.
Peace, love, happiness – szabadság őrülten szabadon
Az idei vakációra valami egészen merészet terveztünk: egy lakóautóval kerekedünk útra és bejártuk a környező országokat! Őszintén: már kinőttem abból a korból, amikor a sátrazós, táborozós éjszakákat a romantika netovábbjának tartottam. De azért egy lakóautóval...