Kossuth Lajos street 14-16., 1053, Budapest. PART Studio in the courtyard. Open: M to F: 11-19, Sa: 10-14.

Kossuth Lajos street 14-16, 1053 Budapest. Look for PART Studio in the courtyard
Mo-Fri: 11am-7pm, Sat: 10am-2pm.

Az orogo Női lapozója nagyon ráállt erre a lélekbulvár vonalra – de nem rossz. Szendi Gábor újabb cikket írt (ráadásul múltkor a HVG hasábjain fedeztem fel a nevét), ami elgondolkodtató.

“A játszma (game) olyan kommunikáció, amelyhez legalább két ember kell, s mindkét félnek rejtett nyereség a célja. ….
A nyereségek leggyakrabban valójában egy általánosabb forgatókönyvből, a scriptből érthetők meg. A script egy rejtett életprogram. Legelvontabb formájában négy alapverziót szoktak megkülönböztetni: “Én OK vagyok, a világ is OK”; “Én OK vagyok, a világ nem OK”; “Én nem vagyok OK, a világ OK”; és “Én nem vagyok OK, a világ sem OK”. ….
A játszmák feloldhatók, csak kell tudni lemondani a nyereségről. A scriptek már keményebb dió, ezeket “házilag” nem könnyű felfejteni és hatástalanítani. Mert a script a személy identitásának alapjait jelenti, és ezt nem lehet csak úgy elvenni, helyette fel kell építeni egy másikat. Az élet nagy kérdése mindig az, hogyan töltsük el a hátralévő részét. A script persze erre van kitalálva, hogy ne kelljen ezen gondolkodni. Csak az vele a baj, hogy azt nem mi írtuk, hanem szüleink, s mi csak a végrehajtók vagyunk.”

Mindez azt sugallja, hogy nincs változás: gyerekkorunkban megíródik a script, aztán meg a parancssor fut egész életünkben, mi meg csak nézhetjük, hogy hogyan romlanak el a dolgok körülöttünk – már ha egyáltalán észrevesszük, hogy valami nincs helyén. A script szerint lehet másokban és magunkban keresni a hibát; de kérdés, hogyha rájövünk a script egy részére (azaz a mindig másban hibát kereső, vagy mindig önmagában hibát kereső például), akkor ezt tűrni kell ha nem jó? Ezek szerint generációkon keresztül ugyanaz a script fut? És mi van, ha én változtatni akarok? És mi van akor, ha a script több részből áll, és ezek ellentmondanak egymásnak?

****
Megtaláltam kedvenc bugyuta bárányomat. Mindig puha, meleg érzések szállnak meg, ha ránézek.

Ezek is érdekelhetnek

Peace, love, happiness – szabadság őrülten szabadon

Az idei vakációra valami egészen merészet terveztünk: egy lakóautóval kerekedünk útra és bejártuk a környező országokat! Őszintén: már kinőttem abból a korból, amikor a sátrazós, táborozós éjszakákat a romantika netovábbjának tartottam. De azért egy lakóautóval...

Ragadd meg a napfényt!

Van valami, amire már régóta vágytam és most végre megtettem. Sokáig tartottam tőle, de közben naponta álmodoztam róla, és lassan kiforrta magát. Veletek szeretném először megosztani a nagy hírt: a Vadjutka márkanév mostantól arany ékszer...

Hiányból építkezni

Megvan neked az érzés, amikor hatalmas veszteség ér? Amikor úgy érzed,mintha kiszakítottak volna egy darabot a lelkedből és a helyét teljesen kitölti a fájdalom. És úgy érzed ez már soha nem fog elmúlni. Hogy többé...

Heti kedvenc

Berries and diamonds – white gold ring ..

An extravagant yet wearable everyday rustic berry ring with a tiny blue diamond. The ring is 1.5 mm in diameter and made of 14-karat white gold. It is also available in yellow or rose gold, as well as with diamonds in other colors. Size: You can select the appropriate size from the size selector below. If you do not know the size, I can help you determine it. (Prices may

Learn more

🌿 Spring Surprise

A silver earring as a gift with orders over €100.

Until 16th April.