Kossuth Lajos street 14-16., 1053, Budapest. PART Studio in the courtyard. Open: M to F: 11-19, Sa: 10-14.

Kossuth Lajos street 14-16, 1053 Budapest. Look for PART Studio in the courtyard
Mo-Fri: 11am-7pm, Sat: 10am-2pm.

Az elmúlt két hétvége komoly kihívás volt a szüleimnek. Előbb a nagyobbik lányuk drasztikus hangulatváltozásaival kellett megküzdeniük, most pedig a kisebbik pánikrohamával, ami még mindig nem csengett le.
Hugom holnap kezdi meg az egyetemista létet, de viszonylag távol a meleg otthoni fészektől, család, és egyelőre barátok nélkül. Mindez csak most tudatosult benne: a felvételi papírok leadásakor nemigen jutott eszébe, hogy az első pár héten egyedül lesz egy idegen lakásban. De nemcsak ezzel kell megküzdenie, hanem saját magával is: most még szentül hiszi, hogy senki sem fog vele barátkozni, átnéznek majd rajta és kénytelen lesz VBK-t inni a lepukkant kocsmákban, ahol az “ivós” évfolyamtársak tivornyáznak. A felismerés kétnapos sírást okozott, ám a pánikroham csak a vonat kigördülésével kezdődött el igazán: a wc-ből telefonált zokogva, hogy ő akkor most leszáll és hazajön.

Pedig mi igyekeztünk mindent megtenni. A magam részéről megpróbáltam elmagyarázni, hogy az évfolymatársai közül sokan vannak hasonló cipőben: nem ismernek senkit, idegen város, idegen házak, semmihez és senkihez sem kötődnek még. Ez sajnos nem hatott, így beszélgetésmintákat gyártottam azokra az esetekre, ha extra módon elanyátlanodva érezné magát, akkor se kelljen bánatosan a vidám többiek után néznie. Ez se hozta meg a várt eredményt. Legszívesebben igazából egy videófelvételt mutattam volna neki 2010-ből, amikor boldogan átveszi a diplomáját, majd nagyot ünnepel a csoporttársaival. Vagy 2008-ból, amikor a szigorlatra való tanulás címén összegyűlnek, de öt perc után már a jegyzeteket sem találják, s ezért inkább boroznak és pizzáznak.
****

Állítólag a (személyes) történelem mindig ismétli önmagát. Vagyis sokszor. De igazából ebben nincs is semmi meglepő, hiszen a gyerekek a szüleiktől egy sor mintázatot megtanulnak – ugyebár a szocializáció – arról, hogy hogyan is kell ezt a család dolgot csinálni, hogyan kell problémákat kezelni, és hogyan kell anyaként és apaként / férfiként és nőként kommunikálni. Felnőve nagyrészt ezeket a mintázatokat ismétlik. Persze eltérések akaratlanul is vannak, de a mintázatok nagy vonalakban egyezőek. Mindaddig, amíg a gyerek a fejére nem csap, hogy “basszus, ezt gyerekként hogy utáltam, és én is ezt csinálom”. Akkor van esély a módosításra. Bízok benned – ma egész nap ez motoszkált a fejemben.

Ezek is érdekelhetnek

Peace, love, happiness – szabadság őrülten szabadon

Az idei vakációra valami egészen merészet terveztünk: egy lakóautóval kerekedünk útra és bejártuk a környező országokat! Őszintén: már kinőttem abból a korból, amikor a sátrazós, táborozós éjszakákat a romantika netovábbjának tartottam. De azért egy lakóautóval...

Ragadd meg a napfényt!

Van valami, amire már régóta vágytam és most végre megtettem. Sokáig tartottam tőle, de közben naponta álmodoztam róla, és lassan kiforrta magát. Veletek szeretném először megosztani a nagy hírt: a Vadjutka márkanév mostantól arany ékszer...

Hiányból építkezni

Megvan neked az érzés, amikor hatalmas veszteség ér? Amikor úgy érzed,mintha kiszakítottak volna egy darabot a lelkedből és a helyét teljesen kitölti a fájdalom. És úgy érzed ez már soha nem fog elmúlni. Hogy többé...

Heti kedvenc

Berries and diamonds – white gold ring ..

An extravagant yet wearable everyday rustic berry ring with a tiny blue diamond. The ring is 1.5 mm in diameter and made of 14-karat white gold. It is also available in yellow or rose gold, as well as with diamonds in other colors. Size: You can select the appropriate size from the size selector below. If you do not know the size, I can help you determine it. (Prices may

Learn more

🌿 Spring Surprise

A silver earring as a gift with orders over €100.

Until 16th April.