Megint találkoztam a Bolond Bácsival. Régebben a Jászai Mari téri villamosmegállóban árult Flasztert. Viszonylag sokat jártam arra, és minden egyes alkalommal odajött és kérdezte: Újságot? Ha nem vettem és mondtam, hogy majd legközelebb, akkor mindig megkérdezte, hogy “Holnap?”. Igazából nagyon ártalmatlan, kedves bácsi.
Aztán eltűnt, ez úgy 3-4 éve volt. Nemrég megtudtam, hogy a bácsi annyi pénzt gyűjtött össze a Flaszter-árusításból, hogy vett valahol a budapesti agglomerációban egy házat, és odaköltözött a feleségével.
Most újra ott álldogál a Jászai Mari téri villamosmegállóban, és “fedél nélkült”-t árusít, ugyanolyan hanglejtéssel, ugyanolyan mondatokkal, mint 4 éve. Mi történt vele?
Peace, love, happiness – szabadság őrülten szabadon
Az idei vakációra valami egészen merészet terveztünk: egy lakóautóval kerekedünk útra és bejártuk a környező országokat! Őszintén: már kinőttem abból a korból, amikor a sátrazós, táborozós éjszakákat a romantika netovábbjának tartottam. De azért egy lakóautóval...