Kossuth Lajos street 14-16., 1053, Budapest. PART Studio in the courtyard. Open: M to F: 11-19, Sa: 10-14.

Kossuth Lajos street 14-16, 1053 Budapest. Look for PART Studio in the courtyard
Mo-Fri: 11am-7pm, Sat: 10am-2pm.

“Még a szart is leszarom!” summáztam a véleményem, amikor kiderült, hogy 800 méternyi emelkedés után – amiből 400 métert kb 1 km alatt tettünk meg – még 200 vár ránk, egy majdnem függőleges sziklafalon.

Az Eisenerzen-Reichenstein nevű hegyen jártunk, 1200 méterről másztunk fel 2200 méterre, ahol -2 fok, hóvihar, felhők és jég fogadott. Június 14-n. Már a fentebb említett utolsó 1 km sem volt piskóta – kb 60 fokos lejtőt kell elképzelni, olyasmit, mint a török vulkán, csak több növénnyel. Felérve a jól megérdemelt pihenést és a beígért “kellemes turista utat” vártam, ezért enyhén szólva lefele görbült a szám, amikor a túravezető egy picsamagas (bocs a jelzőért, de ennyi hegymászás után egy 200 méter magas sziklafal ilyen) sziklafal tetejéről leintegetett. Igen, oda kell felmenni. És nincs mese, muszáj, nincs visszaút. És tilos lenézni: mindig csak a következő lépésre szabad koncentrálni. csak semmi bámészkodás előre, vagy hátra.

Nadehát végülis erre vágytam. Három héttel ezelőtt nézegettem a vulkános képeket, és rájöttem, hogy megint szeretném érezni azt az izgalmat, küzdelmet és büszkeséget, amit a vulkán másnapján éreztem. Rögtön írtam is Jucónak, hogy hegyre vágyom, mire ő tálcán hozta ezt. És megkaptam. A biztosítókötél nélküli sziklamászás meg az évközepi bónusz volt.

Képriport következik.
Középen látható a “nyereg”, V betű alakú bemélyedés: ide igyekeztünk.

Pihenő félúton: a nyereg még mindig nagyon távol.

Mászunk a nyeregbe fel-fel, a 60 fokos emelkedőn.


Megérkeztünk a nyeregbe és ez fogad: az uticél még 2 óra. Fákk.


A sziklamászásnál nem volt kedvem fényképezni. Ez már a hegygerinc: a halovány csíkocsa pedig az út rajta, ahonnan….


…balra ez a kilátás fogad….


…jobbra pedig ez.


Még jó, hogy megvan a túrista jelzés. Hómező a hegy tetjén – 2200 m. (Emlékeztetőül: június van!)


A miheztartás végett: az első képen mosolygósan a zöldben, a szikla és a nyereg előtt. A másodikon a szikla és a nyereg után elcsigázottan.


A menedékház előtt parkoló verdák. Vajon ki vitte fel őket, és milyen úton?


Barátságos kép másnap a csúcsról, amint szemérmesen felhőbe burkolózik.

Ezek is érdekelhetnek

Peace, love, happiness – szabadság őrülten szabadon

Az idei vakációra valami egészen merészet terveztünk: egy lakóautóval kerekedünk útra és bejártuk a környező országokat! Őszintén: már kinőttem abból a korból, amikor a sátrazós, táborozós éjszakákat a romantika netovábbjának tartottam. De azért egy lakóautóval...

Ragadd meg a napfényt!

Van valami, amire már régóta vágytam és most végre megtettem. Sokáig tartottam tőle, de közben naponta álmodoztam róla, és lassan kiforrta magát. Veletek szeretném először megosztani a nagy hírt: a Vadjutka márkanév mostantól arany ékszer...

Hiányból építkezni

Megvan neked az érzés, amikor hatalmas veszteség ér? Amikor úgy érzed,mintha kiszakítottak volna egy darabot a lelkedből és a helyét teljesen kitölti a fájdalom. És úgy érzed ez már soha nem fog elmúlni. Hogy többé...

Heti kedvenc

Berries and diamonds – white gold ring ..

An extravagant yet wearable everyday rustic berry ring with a tiny blue diamond. The ring is 1.5 mm in diameter and made of 14-karat white gold. It is also available in yellow or rose gold, as well as with diamonds in other colors. Size: You can select the appropriate size from the size selector below. If you do not know the size, I can help you determine it. (Prices may

Learn more

🌿 Spring Surprise

A silver earring as a gift with orders over €100.

Until 16th April.